Spring Love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Spring Love

REAL RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 prove you exist!

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 3:16 pm

OOC: ora 18,00 seara, intr-o zi de vineri.
BIC:
Gregory statea sprijinit de marginea patului, stand asezact turceste pe podea langa el. Avea tigara in gura, atarnandu-i de buza inferioara, simtind o dorinta imposibil de oprit de ceva mai tare.
Totusi, din cauza lenii crunte, dadu pagina carti pe care o tinea in poala, citind mai departe, ignorandu-si dorintele.
O melodie tipica nationalistilor germani se auzea la volum mic din boxele castofonului.
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 3:18 pm

Uşa era deschisă,deci nu era greu să se fi strecurat in patu' şatenului.
-Cultule! exclamă brunetu' în timpu' în care luă o pernă si se făcu comod pe pat.
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 3:21 pm

Isi ridica acru privirea pregatit pentru cateva injuraturi, inainte de a se oprii, intors spre baiat, studiindu-i figura.
Draci baltati. De unde te stiu?
Expira fumul pe nas si pe gura in acelas timp, printre cuvinte.
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 3:25 pm

-Oare?! ridică din sprânceană în timp ce analiză încăperea.
-Moşule! Ai imbătrânit! se lăsă pe spate în timp ce închise ochii.
-Salut,apropo.
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 3:52 pm

Simtii cercelul din limba frecandu-i-se de dinti cateva clipe.
Ce dracu' ai facut dupa liceul tehnic? Piticule.
Lsa cartea jos ridicandu-se, ceva mai amical, desi vizibil incordat.
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 3:53 pm

-Eu sunt pitic?! Bă,nenea! zâmbi uşor amuzat.Nu credea că-şi va mai aduce aminte de colegu' lui din liceu,cu care fuma pe la colţ,şi toate cele.
-La anatomie,moşule!
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 3:55 pm

Filosofie si drept... si tot ala de la saispe' ani am ramas. Cu cateva mici schimbari, oricum. Anatomie?
Se pierdu cateva clipe, cu un ranjet ciudat, in proprile fantezii criminale.
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 3:57 pm

-Ce te miră?! Nu mă crezi aşa de deştept?!îşi frecă puţin ploapele apoi se ridică privind absent pe geam.
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 3:58 pm

Nu chiar. Incercam sa mi te imaginez facand cuiva lobotomie.
Continua sa se uite in gol pierdut in proprile ganduri, inainte de a isi stinge tigara, scotand limba pentru a o stinge de aceasta, exact langa cercel.
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:04 pm

Îi scăpă printre buze un mic inceput de râs.
-Mda!exclamă apoi continua,incă pierdut.
-Nu te gândeşti chiar deloc la sănătate..?!
-Oare de ce întreb?! Oricum nu mă va asculta..
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:08 pm

Ridica indiferent din umeri.
Filosofia vietii cuiva poate sa fie ca poate muri in orice secunda. Din pacate, drama mea nu e ca nu crap. Ci ca m-ar plictisii moartea.
Isi aprinse alta tigara. Ii intinse pachetul.
Fumezi?
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:11 pm

-Nu mersi,îmi place viaţa.replică brunetu' fiind foarte sigur de spusele sale,sau cel putin aşa credea ... până acum.
-Cum o mai duci?! cască discret.
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:12 pm

Plictisesc bietii oameni ca tine, ii scarbesc pe altii, imi duc veacu' prin biblioteci sau prin cimitir.
Ridica din umeri.
Tu ai facut ceva care sa merite povestit?
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:14 pm

-Sincer?! Nimic care să fie ceva interesant.strâmbă din nas apoi se ridică mergând in bucătărie,căutând un pachet de pliculeţe cu ceai.
-Mai pun şi eu mâna pe o carte,să zicem,din când în când,să nu rămân totuşi un incult.
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:15 pm

Se auzii cum rade sarcastic, incepand sa tuseasca apoi, revenindu-si insa rapid.
Se lasa pe pat sprijinindu-se cu spatele de perete, inchizand ochii, lasandu-l pe brunet sa faca ce vrea, vazandu-si mai departe de tigara lui.
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:18 pm

-Bănuiesc că nu vrei un ceai,nu?! intrebă din plictiseală,găsind însfârşit un pachet,minune! Se aştepta să caute ceva vreme,la cât de ''bolnăvicios'' era şatenu'..!
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:31 pm

Daca te oferi sa faci, eu nu refuz. Doar sa nu aduci aifi vreun fir de cafea ca te omor pe loc.
Avand permis de port arma, se amuza cateva clipe indicandu-i baiatului arma, pozitionandu-se la masa din bucatarie, scrumandu-si tigara pe o farfurie.
Cainele lui se apropie de picioarele sale ghemuindu-se acolo, dand incet din coada.
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:35 pm

Puse un ibric pe foc cu apa si cu pliculeţele de ceai în el.
Se aşeză şi el pe scaun în faţa tânărului.
-Şi..să mai vorbim şi noi..!
Pauză.
-Ţi-a murit cineva în familie?!
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:38 pm

Sotia mea a murit acum patru ani. Am fost casatorit cu ea de doua ori, intai la 20 de ani, pana la 21, si apoi la 24.
Zise pe un ton neutru.
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:39 pm

-La 28 de ani,de două ori..merse încet şi se uită la ceai.
-Încă puţin..!şopti.
-Şi cum o chema..?! întrebă oarecum curios.
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:42 pm

Amalia.
Raspunse scurt, cautand prin buzunare o tigara mai tare. Nu ii placea sa isi aminteasca de perioada in care mai avusese o companie in afara de diversi caini vagabonzi pe care ii baga in casa.
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:45 pm

Pentru un scurt moment inima brunetului se opri şi înghiţi sec.
-Poate este doar o coincidenţă..!şopti din nou pentru sine şi merse să ia două ceşti.
Îi servi tânărului ceaiul apoi se aşeză şi el.
-Ştii că şi eu aveam o soră..! exclamă.
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:53 pm

Il fixa cu privirea, adanc, inecrcand sa citeasca din el indicii cu privire la ceea ce se intamplase.
A murit de supradoza de heroina injectabila.
Explica, oferindu-i astfel un detaliu care sa il ajute sa isi dea seama daca era vorba de sora lui sau nu.
Sus In jos
Brian.

Brian.


Mesaje : 86
Data de înscriere : 31/03/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:55 pm

Sorbi încet şi simti cum lichidu' extra-fierbinte ii se prelinge uşor pe gât.
Răsufla.
-Şi sora mea..ştii .. tot de două ori a fost căsătorită! înghiţi din nou sec.
Sus In jos
Gregor Gershowitz

Gregor Gershowitz


Mesaje : 140
Data de înscriere : 01/04/2010

prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitimeJoi Apr 01, 2010 4:58 pm

Isi lasa capul sa se sprijine de palma, nefiind atent la tigara care il frigea pe mana din cauza felului in care o tinea.
Daca a murit drogata dupa ce a furat seringa sotului ei, inseamna ca avem o coincidenta astrala.
Schita un zambet scurt, usor cinic.
Sus In jos
Continut sponsorizat





prove you exist! Empty
MesajSubiect: Re: prove you exist!   prove you exist! Icon_minitime

Sus In jos
 
prove you exist!
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spring Love  :: Home :: Camere :: Camerele Baietilor-
Mergi direct la: