Spring Love
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Spring Love

REAL RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Don't be afraid

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Sarani

Sarani


Mesaje : 85
Data de înscriere : 01/04/2010

Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitimeDum Apr 04, 2010 4:56 am

Cand Aoki a plecat, am cazut pe pat. Inima mi se oprise. In jur doar intuneric. Oare va mai bate inima mea?
Sus In jos
Aoki

Aoki


Mesaje : 69
Data de înscriere : 03/04/2010

Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 3:01 am

Sarani statea intinsa pe pat cu ochii inchisi. Ma uitam ingrijorat si neputincios la ea. Imi era teama sa nu moara sub ochii mei. NU vroiam sa vad asta. Doctorul si-a adus toate lucrurile de care avea nevoie si a incercat sa o resusciteze banuiesc. Ma uitam cu ochii mari la Sarani. Imi venea din nou sa plang.
- Va trai, nu? l-am intrebat pe doctor cu o voce tremuranda..
Sus In jos
Sarani

Sarani


Mesaje : 85
Data de înscriere : 01/04/2010

Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 3:16 am

- Este un preinfart... Nu suntem de sansele ei de viata...
Doctorii ma atingeau cu aparatele reci. Din cauza socurilor, trupul meu salta in sus. Dar nu simteam absolut nimic.
Sus In jos
Aoki

Aoki


Mesaje : 69
Data de înscriere : 03/04/2010

Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 3:22 am

-Poftim?! Trebuie sa o salvati! Trebuie!
M-am uitat la ea, iar un gand rau mi-a fulgerat mintea. Mi-am acoprit fata cu o palma si am icnercat sa ma abtin sa nu plang. M-am lasat in genunchi langa pat si am luat-o de mana.
-Te rog. Nu muri. Nu ai voie sa mori! i-am spus, dar stiam ca nu ma auzea. Va rog, salvati-o.
Sus In jos
Sarani

Sarani


Mesaje : 85
Data de înscriere : 01/04/2010

Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 3:27 am

- Facem tot ce putem.
Inima mea inca nu incepuse sa bata. Aparatele aratau aceiasi dunga continua. Trupul salta. Si salta.. aproape violent.
Iar dupa multe incercari, inima incepuse sa-mi bata.
- Traieste!
Sus In jos
Aoki

Aoki


Mesaje : 69
Data de înscriere : 03/04/2010

Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 3:50 am

Mi-am ridicat capul si m-am uitat la doctor, apoi la Sarani. I-am strans usor mana, iar cu cealalta am mangaiat-o usor pe fata.
-Va fi bine?
Sus In jos
Sarani

Sarani


Mesaje : 85
Data de înscriere : 01/04/2010

Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 3:55 am

- Da. Va fi. Dar poate face oricand un preinfart.
I-am simtit mana lui Aoki. I-am strans-o usor. Imi daduse lacrimile, dar ochii nu mi puteam deschide.
Sus In jos
Aoki

Aoki


Mesaje : 69
Data de înscriere : 03/04/2010

Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 4:05 am

Am simtit cum mi-a strans usor mana si m-am uitat la ea. Traia. Stia ca eram alaturi de ea.
-Va multumesc, domnule doctor. Voi avea grija sa nu mai lucreze asa de mult.
Sus In jos
Sarani

Sarani


Mesaje : 85
Data de înscriere : 01/04/2010

Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitimeLun Apr 05, 2010 4:36 pm

- Viata lui Sarani ar fi intradevar o pierdere.
Doctorul pleca din salon. Am deschis usor gura, incercand sa spun ceva. Dar nu reuseam. Nu puteam... Spre disperarea mea.
Sus In jos
Aoki

Aoki


Mesaje : 69
Data de înscriere : 03/04/2010

Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitimeMar Apr 06, 2010 3:14 am

Doctorul a parsit salonul, iar eu m-am uitat la ea. Isi deschise gura pentru a spune ceva, dar nu a reusit. Am mangaiat-o usor pe par si i-am soptit.
-Nu te forta. Sunt aici.
Am strans-o usor de mana si am continuat sa ii mangai parul.
Sus In jos
Sarani

Sarani


Mesaje : 85
Data de înscriere : 01/04/2010

Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitimeMier Apr 07, 2010 5:12 pm

Lacrimile incepusera sa-mi mangaie fata. Plangeam. Plangeam pentru ca ma aflam in situatia asta. As fi vrut ca macar sa-l pot vedea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Don't be afraid - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Don't be afraid   Don't be afraid - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Don't be afraid
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spring Love  :: City :: Spital-
Mergi direct la: